W naszej szkole zajęcia sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Duże trawiaste boisko do piłki nożnej,dwa boiska ze sztyczną nawierzchnią do siatkówki i kosza, bieżnia, kort, duże zielone tereny wokół szkoły i sala gimnastyczna stanowią arenę sportowych zmagań uczniów. Zajęcia sportowe prowadzone są przez nauczycieli: mgr Danutę Żelichowską, mgr Bogdana Seweryna, który posiada uprawnienia trenera drużyn piłkarskich i mgr Andrzeja Szkontera. Młodzież ma możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Najpopularniejsze to :
  • piłka nożna
  • piłka ręczna
  • siatkówka
  • tenis stołowy
W czasie wolnym uczniowie biorą udział w rozgrywkach piłkarskich oraz doskonalą grę. W szkole organizowane są szkolne i międzyszkolne zawody i turnieje sportowe.

DZIEŃ NAUCZYCIELA NA SPORTOWO
W dniu 12.X.2018 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbył się w naszej szkole turniej sportowy dla nauczycieli i uczniów pod nazwą Turniej Gier i Zabaw Nauczyciele kontra Uczniowie.
6) Przeciąganie liny.
Nasza kadra nauczycielska wykazała się niezwykłym duchem walki a niektórzy nauczyciele ujawnili talenty, o które wcześniej nie byli podejrzewani.
Wszyscy zawodnicy dostarczyli nam mnóstwo emocji, a kibice zapewnili wspaniałą atmosferę. Po zaciętej walce uczniowie ostatecznie pokonali drużynę nauczycieli, jednak to nie wynik był najważniejszy.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej pani dyrektor I. Matuszewska udekorowała wszystkich zawodników medalami, odpowiednio uczniów – złotymi a nauczycieli srebrnymi.
Turniej zorganizowała nauczycielka WF - Danuta Żelichowska

BIEGACZE Z NAGŁOWIC W FINALE WOJEWÓDZKIM
W dniu 9.X.2018 r w Rytwianach zorganizowano finał województwa świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się osobno dla dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Sztafetę stanowił zespół 10 zawodników w każdej kategorii wiekowej,
W kategorii dziewcząt klas IV-VI (dystans 800 m) nasza szkoła zajęła XII miejsce na XV drużyn startujących.
W kategorii chłopców klas IV-VI (dystans 1000 m) – zajęliśmy VII m na XV drużyn startujących.
W kategorii dziewcząt klas VII-VIII SP i IIIG (dystans 800 m) – zajęłyśmy VII miejsce na XIX drużyn startujących.
W kategorii chłopców klas VII-VIII SP i IIIG (dystans 1000 m)- zajęliśmy XV miejsce.